Časopis Reflejo

?asopis Reflejo (srpski: Refleho, odraz) pokrenut je u okviru novinarske sekcije po osnivanju Društva hispanista 5. februara 2008. godine kao zvani?na elektronska publikacija Društva hispanista.

Ideja za osnivanje Refleha rodila se iz potrebe da se aktivnosti Društva hispanista, kao i naše iskustvo u susretu sa bogatom hispanskom kulturom podeli sa srpskom publikom.

Raznovrsna sadržina sledi težnju da se kroz što više aspekata predstavi duh hispanske kulture: od književnosti, umetnosti, muzike, filma, sporta, politike, rituala i obi?aja hispanskih naroda i drevnih civilizacija, pa sve do aktuelnih dešavanja u vezi sa hispanskim svetom, koji je nepresušan izvor informacija i inspiracije.

Šarolikost u sadržini zahteva i raznolikost u formi. Refleho sadrži književne tekstove, stru?ne radove, izveštaje o dešavanjima, najave aktuelnih doga?aja, prevode, intervjue, kolumne. Na stranicama Refleha predstavljaju se i delatnosti ostalih sekcija Društva: tekstovi prevodila?ke sekcije, raznovrsne aktivnosti kulturno-informativne sekcije, radionice metodološke sekcije, rad sekcije za studentske prakse i platforme ¿Qué pasa?.

?asopis se objavljuje u elektronskoj formi, na svaka tri meseca, a do sada je imao i ?etiri štampana izdanja koja su se besplatno delila u institucijama i restoranima koji na sebi svojstven na?in daju doprinos širenju hispanske kulture u Srbiji. Kao nastavak aktivnosti i projekata kojima smo se bavili, a pre svega iz potrebe da pružimo ljubiteljima hispanistike što bolju informisanost, od septembra 2012. po?eo je sa radom portal Reflejo. Posetite nas i informišite se, mi ?emo sa zadovoljstvom da istražujemo za vas!

E-mail: reflejo@drustvohispanista.rs

Reflejo na društvenim mrežama: