Nova praksa: Izdavačka kuća

Društvo hispanista je raspisalo novi konkurs za sticanje prakse u oblasti izdavaštva u izdava?koj ku?i

„Utopija“ je izdava?ka ku?a osnovana 2003. godine s idejom da izborom specifi?nih naslova na najbolji na?in uti?e na širenje pisane re?i i kulture uopšte. Do sada je objavljeno preko 100 naslova veoma razli?ite tematike. Pre svega, to su istorijska dela koja na veoma pristupa?an, ali zato ne manje i utemeljen na?in, obra?uju pojedine oblasti o kojima na srpskom jeziku nema mnogo literature. U filozofskoj ediciji objavljuju se naslovi klasi?nih filozofa, ali i savremenih autora. Muzika, ezoterija, mitologija, predanja, savremena književnost– samo su neke od tema kojima je posve?en zna?ajan deo produkcije. Posebno se isti?u knjige o Indijancima, uz pomo? kojih je oboga?eno razumevanje njihove kulture me?u ?itaocima u Srbiji.

Trajanje prakse: 1 mesec, 10- 14h (fleksibilno)- (po?etak prakse: 01.03.2013.)

Zaduženja: istraživanje tržišta španskih i latinoameri?kih knjiga preko Interneta i pisanje kratkih prikaza o prona?enim knjigama, ?itanje knjiga koje su španski i latinoameri?ki izdava?i ponudili Utopiji i pisanje prikaza o njima, pomo?ni poslovi u uredništvu.

Kriterijumi za odabir: odlu?ni, ta?ni, veoma motivisani kandidati, voljni da u?e i da se usavršavaju.

Rok za prijavu: poslati  kratak CV i motivaciono pismo do 26. februara na e-mail: praksedh@gmail.com, sa naznakom „Praksa- Utopija“.

Uslovi: biti student hispanistike/diplomirani hispanista, kao i ?lan Društva hispanista.

Napomena: ukoliko niste ?lan Drustva hispanista, informacije o u?lanjenju možete prona?i na linku.

Prijave kandidata koji ne ispunjavaju navedene uslove ne?e biti razmatrane.

Praktikanti ?e po završetku prakse dobiti pismo preporuke i sertifikat o obavljenoj praksi.