Volontiranje u nevladinoj organizaciji

Društvo hispanista raspisalo je konkurs za volontiranje u nevladinoj organizaciji IAN.

IAN ME?UNARODNA MREŽA POMO?I je doma?a nevladina organizacija koja od 1997. aktivno radi na zaštiti ljudskih prava i pružanju psihosocijalne, pravne i edukativne pomo?i pripadnicima osetljivih grupa. IAN ima ?etiri programska odseka. Konkurs za volontere raspisuje Edukativni odsek- IAN Telecentar i angažovan je na približavanju celoživotnog u?enja svim stanovnicima Srbije i posebno promocije digitalne pismenosti i pristupa informaciono-komunikacionim tehnogolijama. IAN Telecentar je ?lan evropske mreže Telecentri Evrope i svake godine kao nacionalni koordinator za Srbiju u?estvuje u sprovo?enju evropske kampanje Onlajn nedelja sa ciljem da ljudi koji ranije nisu koristili ra?unar i Internet po?nu da ga koriste.

Trajanje prakse: 1 mesec, 2-4 sata dnevno (fleksibilno); po?etak prakse: 08.03.2013.

Zaduženja: podrška u pripremi i realiziciji kampanje „Onlajn nedelja“, prevo?enje materijala (sa engleskog na srpski i obrnuto), pisanje i objavljivanje web ?lanaka na temu koriš?enja Interneta na razli?itim portalima i društvenim medijima, u?eš?e u razvijanju promotivnih materijala za kampanju, administrativni poslovi.

Kriterijumi za odabir: odli?no poznavanje rada na ra?unaru, veštine pismenog izražavanja, kreativnost, visoka motivacija i želja za u?enjem.

Rok za prijavu: poslati kratak CV do 6. marta na kontakt@drustvohispanista.rs.

Uslovi: biti student hispanistike/diplomirani hispanista, kao i ?lan Društva hispanista.

Napomena: ukoliko niste ?lan Društva hispanista, informacije o u?lanjenju možete prona?i ovde. Prijave kandidata koje ne ispunjavaju navedene uslove ne?e biti razmatrane.

Praktikanti ?e po završetku prakse dobiti pismo preporuke i sertifikat o volontiranju.