Promocija prve knjige u izdanju Društva hispanista

„Latinska Amerika u plamenu“, Izbor pesama i odlomaka meksičkog pesnika Fransiska Asuele

Sa velikim ponosom pozivamo vas na promociju prve knjige u izdanju Društva hispanista u četvrtak, 07. aprila u 19:00 časova u BISC klubu (Uzun Mirkova 3, – 2 sprat).

LATINSKA AMERIKA U PLAMENU

Izbor pesama i odlomaka meksičkog pesnika Fransiska Asuele

„Metafora Latinska Amerika u plamenu dolazi iz dubine južnoameričkog bića u vidu vatrene reči, vatrenog voza i vatrene istorije. Iza žara ove vatre isijavaju duhovne tvorevine svih naroda sa tih prostora. Asuela pridružuje ovom plamenu i plamen svog stvaralaštva koji prelazi granice Latinske Amerike.“

O knjizi će govoriti: Branislav Prelević, pisac i prevodilac, Jadranka Radovanović, prevodilac knjige i Jelena Spasojević u ime Društva hispanista.