Poziv za formiranje novog prevodilačkog tima Društva hispanista

Pozivamo sve ljubitelje prevo?enja, španskog jezika i hispanskih kultura da se prijave na konkurs za formiranje novog prevodila?kog tima Društva hispanista.

Osnivamo prevodila?ki tim u cilju zbližavanja srpskog naroda i kulture sa hispanskim narodima i kulturama, ali i kako bismo studente i diplomce Katedre za iberijske studije uveli u prevodila?ku delatnost, i pružili im mogu?nost prakti?nog rada.

Po?etak rada tima: sredina januara 2017. godine

Potreban broj osoba: 3

Zaduženja: Tim ?e se baviti razli?itim prevodila?kim aktivnostima (pismenog i usmenog karaktera). Za po?etak su u planu prevo?enje knjige, tekstova za ?asopis Reflejo, kao i izrada titlova za film.

Kriterijum za odabir: Od kandidata se o?ekuje izvesno (formalno ili neformalno) iskustvo u prevo?enju sa španskog na srpski jezik i obrnuto, sposobnost samostalnog prevo?enja ali i rada u timu. Kandidati tako?e treba da budu posve?ene, veoma motivisane, kreativne i odgovorne osobe.

Na?in prijave i rok: poslati CV i motivaciono pismo (do 1.000 karaktera) na mejl adresu: andjelag@drustvohispanista.rs. Rok za prijavu je 7. decembar u 23:59.

Pošto pošalju CV i motivaciono pismo, kandidati ?e dobiti probni tekst koji treba da prevedu i pošalju u roku od nedelju dana. Kandidati koji u?u u uži izbor bi?e kontaktirani kako bi se sredinom decembra obavio informativni razgovor u prostorijama Društva hispanista.

Uslovi: biti student bilo kog nivoa studija ili diplomac Katedre za iberijske studije Filološkog fakultet, kao i ?lan Društva hispanista. Ukoliko niste ?lan Društva hispanista, informacije o u?lanjenju možete dobiti klikom na ovaj link.

Ukoliko imate dodatnih pitanja obratite nam se mejlom na adresu: andjelag@drustvohispanista.rs.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *