Konkurs za metodičku praksu u osnovoj školi „Ratko Mitrović“

Metodi?ka sekcija Društva hispanista raspisuje novi konkurs za praksu.

Metodi?ka sekcija Društva hispanista osnovana je sa ciljem promovisanja španskog jezika, unapre?enja nastave španskog jezika kroz kreativne metode, kao i sa ciljem uvo?enja španskog u osnovne i srednje škole. Stoga, u saradnji sa osnovnom školom „Ratko Mitrovi?“ u Beogradu, organizujemo program stru?ne prakse namenjene studentima hispanistike koji bi u budu?nosti želeli da doprinesu gorepomenutim aktivnostima i steknu iskustva u radu sa decom.

Trajanje prakse: tri meseca (april – jun)

Potreban broj praktikanata: 4

Zaduženja: U okviru ove prakse, praktikanti/kinje ?e u saradnji sa koordinatorima i ostalim ?lanovima sekcije organizovati i realizovati kreativne radionice za decu 2. i 3. razreda OŠ „Ratko Mitrovi?“. Projekat se sastoji iz niza edukativnih, plesnih, sportskih i mnogih drugih radionica vezanih za teme iz hispanskog sveta, ili radionica u vezi sa predstoje?im praznicima, te ?e praktikanti/kinje imati priliku da, pored sticanja iskustva u radu sa decom, da ispolje svoje kreativne sposobnosti i doprinesu projektu svojim idejama. Praksa podrazumeva održavanje radionicadva puta nedeljno u periodu od 13h do 15h (termini ?e naknadno biti ugovoreni zavisno od obaveza praktikanata).

Kriterijum za odabir: komunikativni, kreativni, odgovorni, posve?eni i veoma motivisani studenti. Prethodno iskustvo nije neophodno, ali ?e prednost imati studenti koji su imali iskustva u radu sa decom.

Na?in prijave i rok: poslati CV i motivaciono pismo (do 1000 karaktera) do 25. marta najkasnije u 23:55h na adresu metodicka@drustvohispanista.rs (naslov mejla: Prijava za OŠ praksu – ime i prezime). Nakon prvog selekcionog kruga odabrani kandidati ?e biti intervjuisani od strane organizatora projekta ispred školske ustanove.

Uslovi: biti student bilo kog nivoa studija Katedre za iberijske studije Filološkog fakulteta i ?lan Društva hispanista. Ukoliko niste ?lan Društva hispanista, informacije o u?lanjenju možete dobiti klikom na ovaj link.

Po završetku prakse, praktikanti ?e dobiti sertifikat u kome ?e biti navedene aktivnosti koje su realizovali. U slu?aju uspešno završene prakse, ima?e priliku da postanu aktivni ?lanovi Metodi?ke sekcije i mo?i ?e ozbiljnije da u?estvuju u njenom daljem radu.

Ukoliko imate dodatnih pitanja obratite nam se mejlom na adresu: metodicka@drustvohispanista.rs.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *