Često postavljena pitanja

P: Da li potrebno da budem ?lan Društva hispanista ukoliko želim da se prijavim na praksu?

O: Da, da biste mogli da se prijavite na praksu, neophodno je da budete ?lan Društva hispanista.

P: Da li moram da ?ekam da uplata moje ?lanarine bude proknjižena da bih se prijavio/prijavila na praksu?

O: Ne, nije neophodno da ?ekate potvrdu prijema izvoda. Ukoliko ste obavili sve formalnosti kako biste postali ?lan Društva, možete se odmah prijaviti na praksu, a nama ?e informacija o vašoj uplati sti?i u roku od nekoliko dana.

P: Da li je potrebno da obnovim ?lanarinu ukoliko ona istekne za vreme trajanja prakse na koju želim da se prijavim?

O: Da, ?lanarina traje godinu dana i ukoliko se desi da ona isti?e u vreme održavanja prakse, potrebno ju je obnoviti.

P: Da li mogu da se prijavim na više praksi istovremeno?

O: Da, možete se prijaviti na koliko želite praksi, samo je neophodno to uraditi ne putem jednog mejla, ve? je za svaki konkurs potrebno poslati posebnu prijavu.

P: Na kom jeziku treba da pošaljem CV i motivaciono pismo?

O: CV i motivaciono pismo treba da budu napisani na onom jeziku na kom je napisan i konkurs.

P: Da li je potrebno da šaljem preporuke zajedno sa biografijom i motivacionim pismom?

O: Ne, preporuke nije potrebno slati. Ukoliko ih praksodavac ipak bude tražio, o tome ?ete biti blagovremeno obavešteni.

P: Da li je potrebno da prijavim ako sam u radnom odnosu ili na nekoj drugoj praksi u slu?aju da želim da se prijavim na praksu koju nudi Društvo?

O: Da, potrebno je da u svojoj prijavi naglasite da ste u radnom odnosu ili na nekoj drugoj praksi.

P: Da li je potrebno da praksu obavim u celosti, tj. u vremenskom intervalu nazna?enom u oglasu za praksu?

O: Da, praksu je neophodno obaviti u celosti. U suprotnom ne?ete dobiti potvrdu od praksodavca.

P: Da li snosim neke posledice ukoliko ne ostanem na praksi do kraja ugovorenog perioda?

O: Ukoliko niste u mogu?nosti da obavite praksu u celosti iz opravdanih razloga, potrebno je da nas o tome blagovremeno obavestite. Ukoliko to ne u?inite, postoji mogu?nost zabrane prijavljivanja na idu?e prakse koje obezbe?uje Društvo.

P: Da li nakon obavljene prakse u organizaciji Društva imam pravo da se prijavim i za još neku u narednim ciklusima?

O: Da, možete se prijavljivati na koliko god praksi želite.

P: Da li ?u biti obavešten/obaveštena i u slu?aju da nisam odabran/odabrana za praksu?

O: Da, uvek ?ete biti obavešteni o tome da li ste odabrani ili ne. Ukoliko se desi da nekim slu?ajem ne dobijete ovu informaciju, slobodno nas kontaktirajte.

P: Da li ?u biti obavešten/obaveštena o prijemu moje prijave na konkurs?

O: Ne, kandidate obaveštavamo samo o tome da li su primljeni na praksu ili ne.